Popękane, pożółkłe czy ukruszone zęby to już nie problem. W nowoczesnej stomatologii coraz popularniejszy staje się zabieg zakładania koron porcelanowych i licówek ceramicznych. Jest to prosty i szybki sposób na poprawę wyglądu naszych zębów, a tym samym na piękny uśmiech.
Marzy się Wam piękny uśmiech? Zęby bez widocznych niedoskonałości? Jest wiele metod poprawy estetyki uzębienia. W wielu przypadkach na efekty trzeba jednak poczekać. Nie chcecie czekać? Mamy dla Was rozwiązanie... Zapraszamy na zabieg bondingu zębów. Bonding jest to nieinwazyjna metoda odbudowy kształtu zębów za pomocą żywicy kompozytowej. Jej zastosowanie poza korektą kształtu pozwala pozbyć się nieestetycznych przebarwień.
W stomatologii zachowawczej zniszczone przez próchnicę zęby leczy się najczęściej zakładając zwykłe wypełnienia (plomby). Często jednak ulegają one rozszczelnieniu lub wykruszeniu i trzeba je wymienić. Wobec tego lepszą alternatywą dla rozległych ubytków jest nakład kompozytowy. Jest on wykonywany w pracowni protetycznej na podstawie wycisków. Umożliwia to dokładniejszą rekonstrukcję kształtu zęba. Nakład kompozytowy jest bardziej trwały i odporny na ścieranie. Dodatkowo wzmacnia i chroni ząb przed ponownym ukruszeniem czy złamaniem.
Do niedawna jedynym sposobem uzupełnienia braków w uzębieniu było wykonanie protez lub mostów. Obecnie pacjenci mają alternatywę w postaci implantów zębowych. Implant to niewielka, tytanowa śruba wszczepiana w kość. Jej funkcją jest zastąpienie korzenia zęba. Na implancie za pomocą specjalnego łącznika umieszczana jest porcelanowa lub ceramiczna korona. Zaletami implantów zębowych są trwałość, odporność na duże obciążenie oraz to, że ich kształt i kolor dopasowany jest do pozostałych zębów.